Visi jaunumi

Baltijas jūras kauss: junioriem otrā vieta

05.12.2023

Dalīties:

Baltijas jūras kausa izcīņā Tallinā Latvijas U18 puišu izlase izcīnīja divas uzvaras un noslēguma tabulā ieņēma 2. vietu. Vasarā Eiropas čempionātos A divīzijā spēlēs Latvijas, Somijas un Zviedrijas U18 izlases.

Latvija – Somija 57:78 (13:21, 24:40, 46:61)

Pirmās astoņas minūtes vadībā bija latvieši, bet pēc 13:13 sāka izpausties Somijas basketbolistu pārsvars ātrumā un agresivitātē. Latvijas komanda uzvarēja cīņā pie groziem (46-36), taču pieļāva daudz vairāk kļūdu (34-20) un krietni sliktāk uzbruka no tālienes (3/20 – 9/28).

Pa 9 punktiem guva Mārtiņš Kilups un Emīls Mucenieks.

Latvija – Zviedrija 66:57 (12:19, 27:36, 48:45)

Neveiksmīgi aizvadītā pirmā puslaika gaitā Latvijas juniori nokļuva zaudētājos ar -13 (19. minūtē 23:36). Trešajā ceturtdaļā ar aktīvu aizsardzību izdevās panākt lūzumu un iniciatīva vairs netika atdota.

Uzvara cīņā par atlēkušajām bumbām (42-36), mazāk kļūdu (22-31) un precīzāki tālmetieni (8/26 – 4/20), toties sliktāka 2p. metienu precizitāte (14/36 – 17/30).

Kristeram Skrindam 13 punkti, 11 atl. bumbas, 5 pārķertas bumbas, Emīlam Muceniekam 12, Jēkabam Niedram 12.

Latvija – Igaunija 68:53 (18:10, 33:21, 52:39)

Somijas izlase jau bija nodrošinājusi pirmo vietu, latvieši ar mājiniekiem cīnījās par otro.

Pirmajā ceturtdaļā ieguvuši pārsvaru, Latvijas basketbolisti to saglabāja visā spēles gaitā, neļaujot mājiniekiem pietuvoties tuvāk par 6-7 punktiem.

Latvijas komanda uzvarēja cīņā pie groziem (49-38) un mazliet precīzāk uzbruka no visām distancēm.

Kristers Skrinda guva 16 punktus un izcīnīja 8 atlēkušās bumbas, Rūdis Donis 13+9 atl., Pauls Katlaps 13+6 piespēles, Rolands Šulcs 10.

Citās spēlēs: Zviedrija – Igaunija 62:76, Somija – Igaunija 92:67, Somija – Zviedrija 79:67.

Noslēguma tabula: Somija 3-0, Latvija 2-1, Igaunija 1-2, Zviedrija 0-3.

Latvijas komandas vērtīgākais spēlētājs – Kristers Skrinda.

Latvijas U18 izlase (juniori; 2006./2007. dzimšanas gads)