Edijs Šlesers (U18 juniori): “Protam mācīties un progresēt”

06.01.2023

U18 junioru izlase Baltijas jūras kausa izcīņā Tallinā uzvarēja divās spēlēs, izcīnot pirmo vietu. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Roberts Blūms, labākā spēlētāja balvu Latvijas komandā saņēma Toms Salnājs.

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Edijs Šlesers:

“Treniņos un turnīra laikā mēs, treneri, labāk iepazinām spēlētājus un viņi ar katru spēli aizvien labāk saprata, kas tiek prasīts un gaidīts.

Pirmajā mačā ar somiem bija pārāk daudz individuālu darbību, kas negatīvi ietekmēja uzbrukuma kvalitāti. Pārturējām bumbu, pietrūka ekstra piespēļu Paskatījāmies video, izrunājāmies un izdarījām secinājumus. Otrajā mačā neizdevās pats sākums, turklāt zviedri ļoti veiksmīgi uzbruka. Kad iespēlējāmies un sajutām pārliecību, stabili pārņēmām iniciatīvu un neatstājām pretiniekiem nekādus variantus.

Spēļu gaitā auga savstarpējā uzticēšanās. Bija pozitīvi pārsteigumi atsevišķu spēlētāju sniegumā, un bija arī iespējas manevrēt ar sastāvu. Katrā pozīcijā bija vairāki spēlētāji – ja kādam kaut kas neizdevās, vietā gāja nākamais un izdarīja. Tādai konkurencei vienmēr ir pozitīvs efekts.

Bija pozitīva dinamika, pierādījām, ka protam mācīties un progresēt. Katrs atsevišķi un visi kopā kā komanda. Bet noteikti varam vēl labāk. Pārāk bieži iekritām pick n’roll aizsardzībā, igauņiem zaudējām cīņā pie groziem. Jāturpina strādāt un progresēt.

Uzmanības lokā paliek visi spēlētāji, kuri bija Tallinā, kā arī tie, kuri šoreiz palika mājās un vēl vismaz 10-12 šī vecuma puiši. Ceru, pavasarī izdosies noorganizēt vēl vienu sabraukumu, lai tuvāk iepazītos ar visiem un būtu vieglāk izraudzīties 16 spēlētājus vasaras darbam.”

Latvija – Somija 60:61 (19:16, 31:34, 45:48)

Pirmajā puslaikā vadībā lielākoties bija latvieši, pēc lielā pārtraukuma iniciatīva biežāk bija somu rokās. 28. minūtē – 37:48, pēc tam izdevās pārņemt iniciatīvu un 36. minūtē panākt 50:50. Vēl pēc 52:59 bija 60:61, tomēr izglābties neizdevās.

Pretiniekiem pārsvars soda laukumā (punkti 28-38), abām komandām daudz kļūdu (29-30). Latviešiem vairāk trīspunktnieku, bet precizitāti varēja vēlēties labāku (6/30 – 4/15).

Roberts Blūms guva 14 punktus, Toms Salnājs 9+8 atl.

Latvija – Zviedrija 81:71 (10:28, 41:48, 63:60)

Pirmās ceturtdaļas pēdējās četrās minūtēs latvieši piedzīvoja fiasko, no 10:10 nonākot līdz 10:28. Toties otrās ceturtdaļas sākumā ar agresīvu aizsardzību un trāpīgiem tālmetieniem izdevās 13:2 izrāviens, atjaunojot intrigu. Pēc lielā pārtraukuma ofensīva tika turpināta, izcīnot uzvaru.

Latvijas komandai milzīgs pārsvars cīņā pie groziem (53-28), vairāk punktu ar soda metieniem (20/29 – 14/21) un mazliet precīzāki metieni (2p. 14/29 – 15/36, 3p. 11/32 – 9/26).

Roberts Blūms guva 25 punktus (3p. 7/12), Toms Salnājs 15+11 atl.

Citās spēlēs: Latvija – Somija 60:61, Igaunija – Zviedrija 71:84, Igaunija – Somija

Latvija – Igaunija 78:70 (26:16, 38:33, 59:44)

Pēc divām spēļu kārtām visām četrām komandām bija pa uzvarai un zaudējumam. Zviedru panākums mačā ar Somijas komandu Latvijas junioriem atstāja divus variantus – uzvara pār Igaunijas vienību deva pirmo vietu, zaudējums atstāja ceturtos.

Optimistiskajam scenārijam pamats tika ielikts jau pirmajā ceturtdaļā, un tas tika nostiprināts trešajā ceturtdaļā. Latvieši krietni precīzāk un rezultatīvāk darbojās soda laukumā (punkti 46-30).

Edvards Švalbe guva 18 punktus, Renārs Sondors 16, Toms Salnājs 11.