U18 vīrieši: ceturtā uzvara, piektdien 17:30 ceturtdaļfinālā ar Rumāniju

26.07.2023

Latvijas U18 vīriešu izlase (2005./2006. dzimšanas gads) Portugāles pilsētā Matusinju notiekošajā Eiropas junioru čempionāta B divīzijas turnīrā izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas, pārspējot Šveices juniorus – 77:70 (19:14, 44:35, 59:47). Pirmā vieta D grupā un piektdien plkst.17:30 ceturtdaļfinālā jāspēlē ar C grupas otro labāko komandu Rumānijas U18 izlasi.  Trīs pirmo vietu ieguvēji iegūs ceļazīmes uz A divīziju.

Latvijas komanda jau pirms spēles bija nodrošinājusi pirmo vietu grupā, savukārt šveiciešiem uzvara tomēr nedotu iespēju pakāpties uz otro vietu. Mūsu komandas treneri spēlē iesaistīja visus 12 basketbolistus, nepāŗslogojot līderus. Visā mača garumā latviešiem bija pārsvars, kas 32. minūtē pieauga līdz 66:49. Bez kvalitātes krituma gan neiztika arī šoreiz, un 17 sekundes pirms beigām rezultāts bija vairs tikai 74:70. Tomēr pēdējās sekundes tika nospēlētas aukstasinīgi.

Rūdolfs Švītiņš guva 15 punktus, Toms Līnis 11, Toms Salnājs 10+13 atl., Roberts Blūms 10, Renārs Sondors 10.

Latvijas komandas pretinieki ceturtdaļfinālā noskaidrojās galotnē – Rumānijas juniori ar 71:70 pieveica Igaunijas komandu (igauņi pēdējās trijās minūtēs no 63:71 atspēlēja 7 punktus).

Ceturtdaļfinālā: Lielbritānija – Melnkalne, Latvija – Rumānija, Slovākija – Austrija, Nīderlande – Beļģija.

Šveice 74:97 77:85 68:61 70:77 xxx 1-3 -31 5

A grupa: Lielbritānija 4-0, Austrija 3-1, Islande 2-2, Ziemeļmaķedonija 1-3, Norvēģija 0-4

B grupa: Slovākija 4-1, Melnkalne 4-1, Ungārija 3-2, Bosnija un Hercegovina 3-2, Gruzija 1-4,  Albānija 0-5

C grupa: Nīderlande 5-0, Rumānija 4-1, Igaunija 3-2, Ukraina 2-3, Īrija 1-4, Kosova 0-5