U18 vīrieši: cīņa par ceturtdaļfinālu sākas no gala, otrdien plkst.17:30 ar Bulgārijas junioriem

24.07.2023

Latvijas U18 vīriešu izlase (2005./2006. dzimšanas gads) Portugāles pilsētā Matusinju notiekošo Eiropas junioru čempionāta B divīzijas turnīru sākusi ar uzvarām pār Beļģijas (85:71) un Portugāles (75:73) komandām, tomēr vēl nav nodrošinājusi tiesības spēlēt ceturtdaļfinālā. Svarīga spēle jau otrdien – plkst.17:30 ar Bulgāriju.

“Mūsu grupā visās spēlēs vismaz sākumā abu komandu izredzes vērtējamas kā 50:50,” Latvijas U18 izlases galvenais treneris Edijs Šlesers uzsver  spēku relatīvo līdzsvaru. Mačā ar Beļģijas komandu latviešiem otrajā puslaikā izdevies uzspiest uz pretinieku vājajām vietām, vienubrīd panākot pat 20 punktu pārsvaru. Ar Portugāli viss izšķīrās pašā galotnē. “Portugāļiem tā bija pirmā spēle turnīrā. Skatītāji uzkurināja emocijas, spēka vēl bija daudz – pret mums viņi spēlēja ļoti agresīvi, skrēja un cīnījās, piespiežot mūs bieži kļūdīties. Nākamajā dienā no tā visa vairs neredzēja gandrīz neko, tāpēc bulgāriem izdevās uzvarēt pārliecinoši. Tagad situācija tabulā ir tāda, ka mums cīņa par ceturtdaļfinālu sākas no jauna.”

Otrdien Latvijas komandas pretinieki būs Bulgārijas juniori, kuri jau uzvarējuši Šveices un Portugāles komandas, bet vienīgo zaudējumu piedzīvojuši pagarinājumā pret Beļģiju.

“Cīnītāju komanda ar izteiktu līderi – saspēles vadītāju, kurš mazliet atgādina Artūru Žagaru. Svarīgi būs viņu maksimāli iegrožot, kā arī uzvarēt cīņas epizodēs pie groziem, lai savāktu atlēkušās bumbas un tiktu pie otrajiem metieniem. Un ar komandas spēli jāizmanto priekšrocības uzbrukumā,” E. Šlesers iezīmē aktuālos uzdevumus.

“Garā turnīrā ar daudzām spēkos līdzīgām komandām grūti izcīnīt augstu vietu tikai ar dažu līderu spēkiem un šauru rotāciju. Savs pienesums jādod visiem, un šajā ziņā mums ir rezerves. Daudziem šis ir pirmais Eiropas čempionāts, varbūt tāpēc vēl ir nepamatota bijība, nedrošība lēmumos un darbībās. Esam ārā no komforta zonas, tas nozīmē, ka ir iespēja pakāpties nākamajā līmenī. Jānotic sev. Otra lielā rezerve – kā komandai saglabāt mērķtiecību, cīņas karstumā neaizmirstot par taktiskajiem akcentiem aizsardzībā un uzbrukumā. Ticu, ka cīņasspars nezudīs, bet taktiskajā domāšanā vēl ir rezerves gan katram atsevišķi, gan komandai kopā.”

D grupas pēdējās spēlēs pretim stāsies Bulgārijas (25. jūlijā plkst.17:30) un Šveices (26. jūlijā plkst.20) komandas. Ceturtdaļfinālā piektdien, 28. jūlijā, būs jācīnās ar kādu no C grupas komandām (Igaunija, Rumānija, Ukraina, Nīderlande, Īrija un Kosova).

26. jūlijā: 20:00 Šveice – Latvija, 22:30 Beļģija – Portugāle

A grupa: Austrija 3-0, Lielbritānija 2-0, Islande 1-2, Ziemeļmaķedonija 0-2, Norvēģija 0-2

B grupa: Melnkalne 3-0,Slovākija 2-1, Bosnija un Hercegovina 1-1, Ungārija 1-2, Gruzija 1-2,  Albānija 0-2

C grupa: Rumānija 3-0, Nīderlande 3-0, Igaunija 2-1, Ukraina 1-2, Īrija 0-3, Kosova 0-3