U18 vīrieši: uzvara pār Bulgāriju nodrošina 1. vietu un ceturtdaļfinālu, trešdien plkst.20 ar Šveici

25.07.2023

Latvijas U18 vīriešu izlase (2005./2006. dzimšanas gads) Portugāles pilsētā Matusinju notiekošajā Eiropas junioru čempionāta B divīzijas turnīrā izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas, pārspējot Bulgārijas juniorus – 74:64 (16:18, 40:29, 59:45). Uzvaras nodrošināta vismaz otro vietu grupā un tiesības ceturtdaļfinālā turpināt cīņu par ceļazīmi uz A divīziju. Savukārt vēlu vakarā Portugāles uzvara pār Šveici (97:74) latviešiem garantēja pirmo vietu grupā jau pirms pēdējās kārtas. Grupas turnīra pēdējā spēlē trešdien plkst.20 pretiniekos būs Šveices komanda.

Pirmajā ceturtdaļā bulgāri panāca nelielu pārsvaru (6:11), bet līdz īsajam pārtraukumam latvieši panāca izlīdzinājumu (16:16) un otrās ceturtdaļas sākumā pārņēma iniciatīvu, pakāpeniski palielinot pārsvaru. Lielākais tika sasniegts 32. minūtē (63:45).  Pretiniekiem izdevās izrāviens līdz 63:55, tomēr tuvāk bulgāri netika pielaisti.

Latvijas komanda uzvarēja cīņā pie groziem (43-36) un retāk kļūdījās (11-14), kā arī precīzāk uzbruka no tālienes (11/32 – 5/25).

Roberts Blūms guva 13 punktus, Kristaps Soldatenoks 12, Juris Vītols 10.

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Edijs Šlesers:

“Spēles lielākā daļa ritēja pēc mūsu scenārija. Ar aktīvu aizsardzību apgrūtinājām dzīvi bulgāru līderiem, uzbrukumā strādāja viss iecerētais gan pret cilvēks-cilvēku aizsardzību, gan zonu. Pārsvars būtu vēl lielāks, ja aukstasinīgāk izmantotu iespējas gūt punktus. Taču vēsas galvas reizēm pietrūka un pat ļāvām bulgāriem saasināt intrigu. Jauniešu basketbols…

Tomēr pats svarīgākais ir izdarīts – ir trešā uzvara un droša vieta ceturtdaļfinālā. Ja šveicieši vakarā zaudēs portugāļiem, būsim pat nodrošinājuši pirmo vietu vēl pirms pēdējās spēles. Bet, lai kā nospēlēs pretinieki, rīt pēdējā mačā cīnīsimies par uzvaru.”

Ceturtdaļfinālā piektdien, 28. jūlijā, būs jācīnās ar 2. vietas ieguvējiem C grupā: Igauniju vai Rumāniju.

26. jūlijā: 20:00 Šveice – Latvija, 22:30 Beļģija – Portugāle

A grupa: Lielbritānija 3-0, Austrija 3-1, Islande 1-2, Ziemeļmaķedonija 1-2, Norvēģija 0-3

B grupa: Melnkalne 4-0, Slovākija 3-1, Bosnija un Hercegovina 2-2, Ungārija 2-2, Gruzija 1-3,  Albānija 0-4

C grupa: Nīderlande 4-0, Rumānija 3-1, Igaunija 3-1, Ukraina 1-3, Īrija 1-3, Kosova 0-4