Visi jaunumi

U18 vīrieši: septiņas uzvaras septiņās spēlēs – finišs ar Latvijas himnu!

30.07.2023

Dalīties:

Latvijas U18 vīriešu izlase (2005./2006. dzimšanas gads) Portugāles pilsētā Matusinju notiekošajā Eiropas junioru čempionāta B divīzijas turnīrā finālspēlē uzvarēja Beļģijas komandu – 75:69 (16:13, 35:31, 56:56), izcīnot pirmo vietu un garantējot Latvijai tiesības 2024. gadā startēt Eiropas čempionāta A divīzijas turnīrā. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju atzīts Roberts Blūms, kurš iekļauts arī turnīra Zvaigžņu piecniekā.

Finālspēles lielā daļā abu komandu darbībās enerģija un azarts ņēma virsroku pār pacietību, negatīvi ietekmējot metienu precizitāti. Latvijas komanda sāka  mazliet labāk, tomēr ne tuvu neizmantoja visas iespējas pirmajās piecās minūtēs panākt vairāk par 9:2.

Plus 7 palika otrais lielākais pārsvars, ko izdevās sasniegt šīs spēles gaitā. Beļģijas komandai vadībā gan izdevās izvirzīties tikai dažās epizodēs (16:21 – 14. minūtē, 61:64 – 34.), tomēr sīkstie pretinieki atspēlējās gan pēc 41:33 (23. minūtē), gan 54:47 (28.) un nodrošināja intrigu līdz pēdējām sekundēm, no 71:64 (39.) panākot 71:69 un tiekot pie uzbrukuma iespējas. Tomēr galavārdu spēlei un visam turnīram teica Latvijas komandas līderi Roberts Blūms un Juris Vītols (katram rezultatīvs garāmgājiens un tālmetiens), kā arī Toms Līnis ar precīziem soda metieniem 11 sekundes pirms spēles beigām.

Finālspēlē Robertam Blūmam 23 punktu un 8 atlēkušās bumbas, Jurim Vītolam 12.

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Edijs Šlesers:

“Tagad ir milzīgs prieks, gandarījums, nogurums – viss kopā. Un lepnums par spēlētājiem.

Izdevās nereāls stāsts – sākot ar smagajām spēlēm sarežģītajām grupas turnīrā un beidzot ar emocionālo finālspēli. Patlaban nav īstais brīdis analizēt, kas izdevās un kas nē, jo pats galvenais ir sasniegts – uzvarējām. Kā – par to parunāsim, kad emocijas būs mazliet norimušas.”

Eiropas U18 čempionāts, B divīzija

Ceturtdaļfināls: Lielbritānija – Melnkalne 62:65, Latvija – Rumānija 90:69, Slovākija – Austrija 78:91, Nīderlande – Beļģija 46:56.

Šveice 74:97 77:85 68:61 70:77 xxx 1-3 -31 5

A grupa: Lielbritānija 4-0, Austrija 3-1, Islande 2-2, Ziemeļmaķedonija 1-3, Norvēģija 0-4

B grupa: Slovākija 4-1, Melnkalne 4-1, Ungārija 3-2, Bosnija un Hercegovina 3-2, Gruzija 1-4,  Albānija 0-5

C grupa: Nīderlande 5-0, Rumānija 4-1, Igaunija 3-2, Ukraina 2-3, Īrija 1-4, Kosova 0-5