U18 vīrieši: ievadā minimāls zaudējums Izraēlai, svētdien plkst.20:30 ar Serbiju

27.07.2024

Latvijas U18 vīriešu izlase (2006./2007. dzimšanas gads), sestdien, 27. jūlijā Somijas pilsētā Tamperē Eiropas U18 čempionāta A divīzijas turnīra pirmajā spēlē zaudēja Izraēlas komandai – 86:90 (19:14, 43:39, 64:64). Latvijas vienības pretinieki C grupā būs arī Serbijas (28. jūlijā plkst.20:30) un Itālijas (29. jūlijā plkst.21) juniori. Trešdien, 31. jūlijā, astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no D grupas komandām (Spānija, Slovēnija, Lietuva, Somija). Spēļu video un statistikas tiešraides šeit.

Latvijas un Izraēlas juniori cits citu labi bija iepazinuši divās pārbaudes spēlēs, kuru pamatlaiks beidzās neizšķirti. Spēku līdzsvars apstiprinājās arī Tamperē. Līdz trešās ceturtdaļas beigām vadībā turējās latvieši, lielāko pārsvaru sasniedzot 8. minūtē (16:7). Pēdējās 15 minūtēs neliels pārsvars bija pretiniekiem. Lielākie mīnusi tika piedzīvoti 38. minūtē (79:88), bet minūti vēlāk aina uz tablo jau bija cerīga (86:88). Tomēr izraēliešu līderis Bens Šarafs (spēlē 31 punkts) atjaunoja četru punktu pārsvaru.

Visā spēlē Latvijas komandai pārliecinoša uzvara cīņā pie groziem (47-35; uzbrukumā 14-8), taču divreiz vairāk kļūdu (14-7). Izraēlas komanda precīzāk uzbruka no tālienes (8/27 – 11/29).

Latvijas komandai Mārtiņš Kilups guva 19 punktus, Adrians Andževs 17 (6 piespēles), Kristers Skrinda 15 (14 atl., 4 piespēles), Kārlis Vāvers 12 (8 atl.), Rolands Šulcs 11.

Eiropas U18 čempionāts, juniori (2006./2007. dzimšanas gads)