U18 vīrieši: trešdien plkst.15:30 astotdaļfinālā ar Slovēniju. Pīternieks: “Rokas neesam nolaiduši”

29.07.2024

Latvijas U18 vīriešu izlase (2006./2007. dzimšanas gads), pirmdien, 29. jūlijā, Somijas pilsētā Tamperē Eiropas U18 čempionāta trešajā spēlē zaudēja Itālijas komandai – 70:90 (15:18, 38:40, 50:63), C grupā finišēja ceturtajā vietā un trešdien astotdaļfinālā spēlēs ar Slovēnijas izlasi. Uzvarētāji turpinās cīņu par medaļām un ceļazīmi uz U19 Pasaules kausa izcīņu, zaudētāji – par 9./16. vietu. Spēļu video un statistikas tiešraides šeit.

Latvijas komandai pats spēles sākums izdevās sliktāk, nekā pirmajos mačos (7:16), tomēr jau līdz 14. minūtei izdevās atspēlēties un pat izrauties vadībā (26:25). Līdzvērtīga cīņa ritēja līdz 25. minūtei (45:45), bet turpinājumā Latvijas komanda aizvadīja neveiksmīgākās minūtes šajā čempionātā.

Visā spēlē pārliecinošs zaudējums cīņā pie groziem (atlēkušās 27-42), daudz vairāk kļūdu (23-13) un mazāk punktu ātrajos uzbrukumos (8-18). Pretinieki izdarīja par 20(!) metieniem vairāk (25/50 – 32/70).

Kristers Skrinda guva 21 punktu un izcīnīja 10 bumbas, Adrians Andževs 16 (6 piesp.), Mārtiņš Kilups 13.

Astotdaļfinālā jāspēlē ar Slovēnijas junioriem, kas grupā uzvarēja Spāniju (83:79), Lietuvu (100:95) un Somiju (92:44).

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Krists Pīternieks:

“Trīs zaudējumi, tātad katrā spēlē kaut kas pietrūcis. Visvairāk – prasmes līdz galam ievērot spēles disciplīnu. Pacietīgi darīt to, kas jādara konkrētajā situācijā. Garākos vai īsākos spēļu fragmentos esam bijuši konkurētspējīgi, bet, tiklīdz pazūd disciplīna, parādās “realitātes garša”. Ātrums, fizikalitāte, lēmumu pieņemšanas kvalitāte – tas viss te ir augstākā līmenī, nekā pierasts ikdienā. Ar LJBL pieredzi nepietiek, bet par katru kļūdu pretinieki mūs soda. Tā notika otrajā puslaikā mačā gan pret Serbiju, gan Itāliju.

Bet – šajā čempionātā galvenās spēles vēl priekšā, tāpēc rokas nav nolaistas. Vēlēšanās sevi parādīt joprojām ir liela, iespējas to izdarīt ir. Spēlētājiem jāizrunājas savā starpā, mums, treneriem, jāmeklē risinājumus – kā stabilizēt pašu spēli, kā atrast ievainojamas vietas pretinieku darbībā un panākt, lai tās tiek izmantotas.

Mūsu nākamo pretinieci Slovēnijas komandu līdz šim esam redzējuši, tā teikt, ar vienu aci, nopietna analizēšana vēl priekšā. Varētu domāt, ka savā ziņā paveicies – esam izmukuši no Spānijas un Lietuvas. Taču nelolosim ilūzijas – ne jau velti slovēņi uzveica šīs vienības, nekas vieglāks mūs negaida. Gatavosimies un centīsimies parādīt labāko sniegumu.”

Eiropas U18 čempionāts, juniori (2006./2007. dzimšanas gads)

Astotdaļfināls (31. jūlijā): Vācija – Dānija, Itālija – Lietuva, Zviedrija – Horvātija, Slovēnija – Latvija, Serbija – Somija, Beļģija – Grieķija, Francija – Turcija, Spānija – Izraēla

C grupa LAT ITA SRB ISR U-Z V
Latvija xxx 70:90 82:93 86:90 0-2
Itālija 90:70 xxx 72:78 89:80 1-1
Serbija 93:82 78:72 xxx 101:73 3-0
Izraēla 90:86 80:89 73:101 xxx 1-2

A grupa. Beļģija – Horvātija 87:71, Vācija – Turcija 81:73, Turcija – Beļģija 73:88, Horvātija – Vācija 70:99, Turcija – Horvātija 79:87, Beļģija – Vācija 54:76. Situācija tabulā: Vācija 3-0, Beļģija 2-1, Horvātija 1-2, Turcija 0-3

B grupa. 27. jūlijā: Grieķija – Francija 66:69, Dānija – Zviedrija 91:108, Zviedrija – Grieķija 91:81, Francija – Dānija 109:79, Francija – Zviedrija 88:58, Dānija – Grieķija 87:95. Situācija tabulā: Francija 3-0, Zviedrija 2-1, Grieķija 1-2, Dānija 0-3.

D grupa. 27. jūlijā: Slovēnija – Spānija 83:79, Somija – Lietuva 81:80, Lietuva – Slovēnija 95:100, Spānija – Somija 78:56, Somija – Slovēnija 44:92, Spānija – Lietuva 81:84. Situācija tabulā: Slovēnija 3-0, Spānija 1-2 (+19), Lietuva 1-2 (+2), Somija 1-2 (-21).