U18 vīrieši: Baltijas kausa izcīņā uzvara, neizšķirts un zaudējums

14.07.2024

No 12. līdz 14. jūlijam Tallinā notikušajā Baltijas kausa izcīņā Latvijas juniori (2006./2007. dzimšanas gads) uzvarēja Igaunijas komandu, cīnījās neizšķirti ar Izraēlas vienību (komandas vienojās pagarinājumu nespēlēt), kā arī zaudēja Lietuvas junioriem, ierindojoties otrajā vietā. Komanda gatavojas Eiropas U18 čempionātam, kas no 27. jūlija līdz 4. augustam notiks Somijas pilsētā Tamperē.

Baltijas kausa izcīņas pirmajā spēlē ar Igaunijas komandu sākot ar otro ceturtdaļu Latvijas vienībai bija liels pārsvars – 71:44 (22:19, 37:24, 51:34). Pārliecinoša uzvara cīņā par atlēkušajām bumbām (55-34), daudz vairāk punktu no soda laukuma (44-16), bet pašiem pārāk daudz kļūdu (23-15). Kristers Skrinda guva 12 punktus, Mārtiņš Kilups 11, Kārlis Vāvers 10.

Izraēlas komanda pārspēja Lietuvas vienību – 84:64.

Spēlē Latvija – Izraēla 4. minūtē rezultāts bija 17:3, bet turpinājumā cīņas gaita izlīdzinājās. Dažbrīd vadībā bija arī izraēlieši, tomēr līdz ceturtās ceturtdaļas vidum iniciatīva bija latviešu rokās. 39. minūtē – 74:78, tad 79:78, bet 3 sekundes pirms ceturtās ceturtdaļas pretinieki no diviem sodiem trāpīja tikai vienu – 79:79 (27:23, 43:39, 65:61). Komandas vienojās pagarinājumu nespēlēt, jo attiecības būs iespēja nokārtot Eiropas čempionātā, kur abas ielozētas vienā grupā.

Latviešiem laba tālmetienu precizitāte 9/20 – 5/18, bet pretinieki mazliet produktīvāk uzbruka no soda laukuma (punkti 34-42).

Kristers Skrinda guva 25 punktus, izcīnīja 10 bumbas un izdarīja 5 rezultatīvas piespēles. Mārtiņš Kilups 14, Rūdis Donis 11 (7 atl.).

Svētdien, 14. jūlijā, Baltijas kausa izcīņas pēdējā spēlē Latvijas juniori zaudēja Lietuvas komandai – 83:92 (26:14, 44:39, 54:58).

Latvijas komanda bija vadībā līdz trešās ceturtdaļas vidum (lielākais pārsvars 12. minūtē – 30:16), tad lietuvieši pārņēma iniciatīvu, bet pēdējā ceturtdaļā vadību izdevās atgūt. Pēdējās minūtes ievadā latvieši bija vadībā ar 82:81, bet galotni precīzāk nospēlēja sāncenši.

Latvijai mazāk punktu ar tālmetieniem 7/23 – 10/30 un soda metieniem 18/30 – 24/35.

Kristers Skrinda guva 19 punktus un izcīnīja 7 bumbas, Adrians Andževs 13+4 piesp., Kārlis Vāvers 11+9 atl., Rolands Šulcs 11.

Interesanti, ka neizšķirti un bez pagarinājuma beidzās arī spēle Igaunija – Izraēla (77:77). Līdz ar to noslēguma tabula izskatās netradicionāli: Izraēlas komandai uzvara un divi neizšķirti, Latvijai un Igaunijai 1-1-1, bet Lietuvai uzvara un divi zaudējumi.

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Krists Pīternieks:

“Divas reizes – Rīgā un tagad Tallinā – esam tikušies ar mūsu pirmajiem pretiniekiem Eiropas čempionātā Izraēlas basketbolistiem un abas reizes uzvarētājs palika nenoskaidrots. Pretinieki ierosināja pagarinājumu nespēlēt un mēs piekritām – stiprāko noskaidrosim 27. jūlijā Tamperē.

Pirmajās divās spēlēs sniegumam bija pozitīva dinamika, diemžēl pēdējā mačā ar Lietuvas komandu tā pārtrūka. Tiklīdz komandas spēlē iezīmējās kritums, parādījās vēlēšanās kļūt par glābēju, bet neesam tik jaudīgi un meistarīgi, lai pa vienam varētu salauzt pretiniekus. Varam labi spēlēt tikai tad, ja turamies kopā un darbojamies kā komanda.

19. un 20. jūlijā Latvijas juniori aizvadīs pēdējās pārbaudes spēles ar Gruzijas U18 izlasi. Pēc tām nosauksim 12 Eiropas čempionāta dalībniekus.”

Eiropas čempionāts Somijas pilsētā Tamperē notiks no 27. jūlija līdz 4. augustam. Latvijas juniori C apakšgrupā spēļu secībā sacentīsies ar Izraēlas, Serbijas un Itālijas junioriem. Astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no D apakšgrupas komandām (Spānija, Slovēnija, Lietuva, Somija).

Latvijas U18V izlase Baltijas kausa izcīņā (2006./2007. dzimšanas gads)