Visi jaunumi

U18 vīrieši: ceturtdaļfinālā uzvara pār Rumāniju, sestdien plkst.20 pusfināls ar Melnkalni (trenera komentārs)

28.07.2023

Dalīties:

Latvijas U18 vīriešu izlase (2005./2006. dzimšanas gads) Portugāles pilsētā Matusinju notiekošajā Eiropas junioru čempionāta B divīzijas turnīrā ceturtdaļā pārspēja Rumānijas juniorus – 90:69 (13:22, 51:35, 67:61). Sestdien plkst.20 pusfinālā jāspēlē ar Melnkalnes izlasi, kas ar 65:62 pārspēja Lielbritānijas juniorus.  Trīs pirmo vietu ieguvēji iegūs ceļazīmes uz A divīziju.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja mazrezultatīvā basketbolā, bet rumāņiem izdevās īss izrāviens, no 13:14 aizbēgot līdz 15:25. Tomēr otrajā ceturtdaļā noteikumus laukumā diktēja latvieši. Aktīvā aizsardzība piespieda pretiniekus bieži kļūdīties (puslaikā 5-15), savukārt uzbrukumā mērķtiecīgi tika meklētas pieejas rumāņu grozam, neaizraujoties ar tālmetieniem. Pie 27:27 pretinieki tika panākti un turpinājumā pakāpeniski auga mūsu komandas pārsvars, līdz sasniedza 51:35.

Tomēr tā vēl nebija uzvara. Trešajā ceturtdaļā rumāņu garāmgājieni uzlauza Latvijas komandas aizsardzību, savukārt mūsu komandas uzbrukuma organizāciju negatīvi ietekmēja Jura Vītola sakrātā piezīmju nasta. 27. minūtē no pārsvara bija palicis tikai 60:56, 32. minūtē 67:63, 36. minūtē – vēl tikai 75:69. Tomēr tuvāk rumāņi netika pielaisti un pēdējās minūtēs laukumā dominēja Latvijas komanda.

Visā spēlē mazāk kļūdu (13-20) un pārsvars tālmetienu precizitātē (8/24 – 4/24) un soda metienos (16/19 – 9/12).

Roberts Blūms guva 30 punktus un izcīnīja 5 bumbas (2p. 9/13, 3p. 2/5), Toms Salnājs 22+8 atl., Rūdolfs Švītiņš 9, Toms Līnis 9, Juris Vītols 9.

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Edijs Šlesers:

“Spēles sākumā netikām galā ar stresu. Uzbrukumā bijām agresīvi, bet lielākoties redzējām grozu, nevis partnerus. Neveiksmes pārgāja arī uz aizsardzību, kur ceturtdaļas beigās iestājās zināms haoss, par ko pretinieki mūs sodīja. Kad nomierinājāmies, sniegums uzlabojās abās laukuma pusēs, bet 38 gūti punkti ceturtdaļā man tomēr bija zināms patīkams pārsteigums.

Lielajā pārtraukumā runājām, ka būs svarīgi otro puslaiku sākt maksimāli agresīvi, taču tas neizdevās. Kļuvām lēnāki, parādījās ne pārāk labi lēmumi un paši atjaunojām intrigu. Rumānijai ir neatlaidīga komanda, kas labi izmantoja otrās iespējas, kad tādas devām, reizēm lieki cenšoties palīdzēt viens otram. Tomēr visu cieņu spēlētājiem, kuri arī situācijā, kad nevarēja spēlēt Vītols, turpināja strādāt gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Apturējām pretinieku izrāvienu un galotnē salauzām viņus.

Par Melnkalnes komandu pirmais iespaids ir. Divi līderi – saspēles vadītājs un ceturtās pozīcijas spēlētājs, klasiska eksdienvidslāvijas skolas komanda. Bet padziļināta analīze un spēles plāna izstrāde vēl priekšā.”

Eiropas U18 čempionāts, B divīzija

Ceturtdaļfināls: Lielbritānija – Melnkalne 62:65, Latvija – Rumānija 90:69, Slovākija – Austrija 78:91, Nīderlande – Beļģija 46:56.

Šveice 74:97 77:85 68:61 70:77 xxx 1-3 -31 5

A grupa: Lielbritānija 4-0, Austrija 3-1, Islande 2-2, Ziemeļmaķedonija 1-3, Norvēģija 0-4

B grupa: Slovākija 4-1, Melnkalne 4-1, Ungārija 3-2, Bosnija un Hercegovina 3-2, Gruzija 1-4,  Albānija 0-5

C grupa: Nīderlande 5-0, Rumānija 4-1, Igaunija 3-2, Ukraina 2-3, Īrija 1-4, Kosova 0-5